توت فرنگی کردستان 1725 871 0918

مشاوره تخصصی کشت خاکی و هیدروپونیک-فروش نشاء توت فرنگی - ریشه لخت - گلدانی -

فروش نشاء توت فرنگی رقم کامارزا کالیفرنیایی، پاروس، کویین الیزا-- پاییز 1394

مشخصات ارقام موجود:

رقم کامارزا (Camarosa): از ارقام روز کوتاه است که در سال 1992 توسط پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا معرفی گردید، از ارقام مشهور و مهم دنیا می‌باشد، دارای میوه‌های بزرگ، نسبتاً کشیده و سفت با عملکرد بالا است. برای مصارف تازه خوری و فر آوری کشت و کار می‌شود، در مناطق نیمه گرمسیری و خشک دوره بار دهی طولانی دارد. میوه‌های این رقم را با خصوصیات درشت، کشیده نوک پهن، رنگ قرمز پررنگ درونی و بیرونی و بافت سفت می‌توان از سایر ارقام جدا نمود.

پاروس (Paros): رقمی است روز کوتاه که توسط پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در سال 1998 به عنوان یک رقم تجاری معرفی شده است. میوه‌های آن بزرگ مخروطی با رنگ قرمز روشن متمایل به نارنجی می‌باشند. نسبتاً میان رس بوده و عملکرد بسیار خوبی در مقایسه با سایر ارقام موجود دارد. این رقم در شرایط گلخانه‌ای بسیار موفق عمل نموده و در شرایط مناسب گلخانه‌ای دوره برداشت آن به حدود شش ماه می‌رسد. این رقم در سال 1383 از کشور ایتالیا وارد استان کردستان گردید و در حال حاضر همراه رقم کویین الیزا از مهم‌ترین ارقام کشت شده در استان کردستان به شمار می‌رود.
کوئین الیزا (Queen Elisa): یک رقم روز کوته است که در سال 1998 در کشور ایتالیا اصلاح شده است. میوه‌های آن بسیار درشت، سفت، با رنگ قرمز کم رنگ، مخروطی شانه دار با نوک نسبتاً باریک می‌باشند که در زمان رسیدن میوه‌ها نوک باریک آن معمولاً سفید رنگ باقی می‌ماند. ماندگاری نسبتاً بالایی دارد و از ارقام بسیار خوش مزه به شمار می‌رود. این رقم در سال 1383 از کشور ایتالیا وارد استان کردستان گردید و در حال حاضر همراه رقم پاروس از مهم‌ترین ارقام کشت شده در استان کردستان به شمار می‌رود.

[ بازدید : 4907 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ 18 / 7 / 1394 ] [ 20:39 ] [ محمد گویلی فوق لیسانس باغبانی 09188711725 ]

[ ]

ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک دانلود تک آهنگ خرید ملک در ترکیه خرید آنتی ویروس خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت ثبت برند و لوگو اخذ کد اقتصادی ثبت تغییرات شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت مسئولیت محدود نرم افزار حسابداری لیست مشاغل شیراز مجله خبری گلاسه دانلود آهنگ جدید
بستن تبلیغات [X]